Преобразуйте в многочлен (y+2) в квадрате + 2 (y+1) (y+4)

+3
Ответы (1)
  1. 19 июля, 18:49
    0
    (y + 2) ^2 + 2 (y^2 + 4y + y + 4) = y^2 + 4y + 4 + 2y^2 + 8y + 2y + 8 = 3y^2 + 14y + 12