6 Х (в квадрате) - Х - 1 9 Х (в квадрате) - 1

+5
Ответы (1)
  1. 24 декабря, 14:24
    0
    6 х²-х-1=0

    Д=1+24=25

    Х=1 + - 5 : 12

    Х1 = 1:2

    Х2=-1:3

    (2 х-1) * (3 х-1) : (3 х-1) (3 х+1) = 2 х-1 : 3 х+1