Разложить на множители: 4 а в квадрате - b в квадрате + 2 а - b

+1
Ответы (2)
  1. 17 августа, 15:57
    -1
    4a^2 - b^2+2a-b = (2a) ^2-b^2+2a-b = (2a-b) (2a+b) + (2a-b) = (2a-b) (2a+b+1)
  2. 17 августа, 16:38
    0
    4a^2-b^2+2a-b = (2a-b) (2a+b) + (2a+b) = (2a+b) (2a-b+1)