3 (х-1) в квадрате - 3 х (х-5) = 21

Решить Уравнение

+2
Ответы (2)
  1. 17 марта, 13:09
    0
    3 (х-1) в квадрате - 3 х (х-5) = 21

    3 х квадрат - 2 х-3 х квадрат = 15=21

    3 хквадрат-2 х-3 хквадрат=15-21=0

    -2 х-6=0 : (-1

    2 х+6=0

    2 х=-6

    х=-3

    (не уверенна, что точно)
  2. 17 марта, 14:40
    0
    3 (x^2-2x+1) - 3x^2+15x=21

    3x^2-6x+3-3x^2+15x=21

    9x=21-3=18

    x=18/9

    x=2

    3 (2-1) ^2-3*2 (2-5) = 21

    3*1^2-6 * (-3) = 21

    3+18=21

    21=21-истино