Разложите на множители:

а) 64a-a³

б) x³-10x²+25x.

+1
Ответы (1)
  1. 23 апреля, 21:43
    0
    Ий! 64a-a^3=a (64-a^2) = a (8^2-a^2) a (8-a) (8+a) x^3-10x^2+25x=x (x^2-10x+25) = x (x-5) ^2x^3-xy^2-6y^2+6x^2 = (x^3+6x^2) - (xy^2+6y^2) = x^2 (x+6) - y^2 (x+6) = (x+6) (x^2-y^2) = (x+6) (x-y) (x+y) 8x^4y-xy^4=xy (2^3x^3-y^3) = xy (2x-y) (4x^2+2xy+y^2)