решите уравнение

6 х (в квадрате) - 5 х-1=0

+2
Ответы (2)
  1. 10 мая, 20:04
    0
    D=b^2-4ac=25-24=1

    x1=1/3

    x2=0,5
  2. 10 мая, 20:54
    0
    D=5^2-4*6 * (-1) = 49

    x1 = (5-7) / 2*6=-1/6

    x2 = (5+7) / 2*6=1