1) ах-ау-by+bx

2) ax+ay-bx-by

3) - ax+ay+bx-by

4) ax-ay-bx+by

+5
Ответы (1)
  1. 22 ноября, 03:25
    0
    (ах+bx) - (ay+by) = x (a+b) - y (a+b) = (a+b) (x-y)

    (ax-bx) + (ay-by) = x (a-b) + y (a-b) = (a-b) (x+y)

    - (ax-bx) + (ay-by) = - x (a-b) + y (a-b) = (a-b) (-x+y)

    (ax-bx) - (ay-by) = x (a-b) - y (a-b) = (a-b) (x-y)