Разлажить на множители:

8!) 12bc+2ac = ...

9!) x (y-1) - y (y-1) = ...

10!) 2am+2an-3bm-3bn = ...

11!) 16b²-25a² = ...

12!) 9a²-6a+1 = ...

+4
Ответы (1)
  1. 3 апреля, 07:58
    0
    8!) 12bc+2ac=2 с (6b+a)

    9!) x (y-1) - y (y-1) = (y-1) (x-y)

    10!) 2am+2an-3bm-3bn=2a (m+n) - 3b (m+n) = (m+n) (2a-3b)

    11!) 16b²-25a² = (4b-5a) (4b+5a)

    12!) 9a²-6a+1 = (3a-1) ^2