решите, уравнение:

15 (3-x) - 5 (x + 11) = 1-19x

+1
Ответы (2)
  1. 18 марта, 11:29
    0
    45-15x-5x-55=1-19x

    -10-20x=1-19x

    -20x+19x=1+10

    -x=11

    x=-11
  2. 18 марта, 13:31
    0
    15 (3-x) - 5 (x + 11) = 1-19x

    45-15 х - 5 х - 55 = 1-19x

    45-55-1=15 х+5 х-19 х

    -11=х

    х=-11