Решите неравенство

4y-9=3 (y-2) + 7y

+2
Ответы (1)
  1. 9 сентября, 23:09
    0
    4 у-9=3 (у-2) + 7 у

    4 у-9=3 у-6+7 у

    4 у-9=10 у-6

    4 у-10 у=-6+9

    -6 у=3

    у=3 / (-6)

    у=-0,5