Решите уравнение

(х-4) в квадрате - 25=0

+1
Ответы (2)
  1. 18 ноября, 10:18
    0
    (х-4) ²=25

    х-4=5 или х-4=-5

    х=9 х=-1
  2. 18 ноября, 11:24
    0
    X²-8x+16-25=0 x²-8x-9=0 По теореме Вието х1+х2=-p = - (-8) = 8 x1*x2=q=-9 x1=9 x2=-1