6 а + 1/5 * (1,5 а-3) при а=30

+3
Ответы (2)
  1. 22 октября, 06:20
    0
    6•30+0.2 (1,5•30-3) =

    180+0,2• (45-3) =

    180+0,2•42=

    180•8,4=

    1512
  2. 22 октября, 07:36
    0
    6*30+1/5 (1,5*30-3) =

    =180+0,2*42=180+8,4=188,4