Вычислите: (2 1/5) ^ 2; (-3 1/3) ^ 3

+1
Ответы (1)
  1. 3 мая, 01:14
    0
    (2 1/5) ^ 2 = (11/5) ²=121/25;

    (-3 1/3) ^ 3 = (-10/3) ³=-1000/27