1) 12 * (4+y) - 5y, при, у=2. 2) 9 у+2 * (6 у+5 у), при у=7

+4
Ответы (2)
  1. 5 октября, 13:45
    0
    1) 12 (4+2) - 5*2=12*6-5*2=72-10=62

    2) 9*7+2 * (7 * (6+5)) = 63+2 * (7*11) = 63+14*11=217
  2. 5 октября, 13:50
    0
    12 * (4+2) - 5*2=72-10=62|9*7+2 * (6*7+5*7) = 63+2 * (42+35) = 63+154=217