12ab (13a2 - b2) + 13 an (b2 - 12a2) При a=10, b = - 2

+2
Ответы (1)
  1. 25 мая, 21:25
    0
    156a³b-12ab³+13ab³-156a³b=ab³

    10 * (-2) ²=10 * (-8=-80