Разложите двучлен на многочлен c²-64 125c⁴+c

+4
Ответы (1)
  1. 18 ноября, 02:11
    0
    С²-64=c²-8² = (c-8) * (c+8).

    125c⁴+c=c * (125c³+1) = c * ((5c) ³+1³) = c * (c+1) * (c²-c+1).