Решите уравнение:

1) 2 * (4x - 6 у + 2)

2) 3 * (х - у + 1)

3) 2,5 * (4 х - 2)

4) 3 * (6 - 5 х) + 17 х - 10

5) 8 * (3 у + 4) - 29 у + 14

6) 1,2 * (5-а)

+5
Ответы (2)
  1. 16 октября, 01:40
    0
    1) 8x-12y+4.

    2) 3x-3y+3.

    3) 10x-2.5

    10x=2.5

    x=25/100

    x=1/4

    4) 18-15x+17x-10

    -15x+17x=-18+10

    2x=-8

    x=-4

    5) 24y+32-29y+14

    -29y+24y=-32-14

    -5y=-46

    y=46/5

    6) 6-a

    -a=-6

    a=6
  2. 16 октября, 04:26
    0
    1) 8 х-12 у+4

    2) 3 х-3 у+3

    3) х-5

    4) 18-15 х+17 х-10=8+2 х

    5) 24 у+32-29 у+14=-5 у+46

    6) 6-1,2 а