Известно, что 3^у=а. Найдите: 3^2 у; 3^3 у+1; 3^-у; 9^2 у

+1
Ответы (1)
  1. 25 июля, 09:58
    0
    3^2y = (3^y) ^2=a^2

    3^ (3y+1) = (3^y) ^3*3=3a^3

    3^-y=1/3^y=1/a

    9^2y = (3^2) ^ (2y) = (3^y) ^4=a^4