M-3/2=m+3/3, m=? помогите?!

+4
Ответы (1)
  1. 8 ноября, 18:01
    0
    M-3/2=m+3/3

    3 * (M-3) = (m+3) * 2

    3m-9=2m+6

    3m-2m=6+9

    m=15