2*2/1 * (2/15-3*5/6) + 4/1

+3
Ответы (1)
  1. 7 июня, 17:03
    0
    1) 3*5/6 = 15/6 = 5/2

    2) 2/15 - 5/2 = (2*2-5*15) / 30 = (4-75) / 30=71/30

    3) 2*2/1=4

    4) 4*71/30=2*71/15=142/15=9*7/15

    9*7/15+4/1=13*7/15