РашиЦе ураунене 6 х - 4 = 5 х+5-3+7 х

+1
Ответы (2)
  1. 12 ноября, 20:13
    0
    6 х-4=5 х+5-3+7 х

    6 х-5 х-7 х=4+5-3

    -6 х=6

    х=6: (-6)

    х=-1
  2. 12 ноября, 22:29
    0
    6 х-4=5 х+5-3+7 х

    6 х-4=12 х-2=0

    6 х-4-12 х-2=0

    -6 х-6=0

    -6 х=6

    Х=-1