15,25+27/127 (дробь) = ?

+1
Ответы (1)
  1. 4 апреля, 10:38
    0
    15,25+27/127=15 1/4+27/127=

    15 + (1/4+27/127) = 15 + (127+98) / (4*127) =

    15+225/508=15 225/508