Разложите на множители:

16x²-24xy+9y²-4x+3y

4c²-20ac+25a²+5a-2c

+1
Ответы (1)
  1. 20 апреля, 00:37
    0
    16 х²-24 ху+9y²-4x+3y = (4x-3y) ² - (4x-3y) = (4x-3y) (4x-3y-1)

    4c²-20ac+25a²+5a-2c = (2c-5a) ² - (2c-5a) = (2c-5a) (2c-5a-1)