4/х-1/2 х-6=

5 х+71/х+5=

2 х+3/х (х+1) + 4/3 х=

5 у-7 / (у-3) * (2 у+5) - 5/у =

+3
Ответы (1)
  1. 3 декабря, 00:21
    0
    1) 4 * (2x-6) - x/x * (2x-6) =

    =8x-24-x / 2x^2-6x=

    7x-24/2x^2-6x

    2) 5 х+71/х+5/1=

    = 5x+71+5x/x =

    = 10x+71/x

    3) 5y-7/y-3 * 2y+5-5/y=

    = 5y-7/y-3 * 2y/y =

    = 5y-7/y-3 * 2 =

    = 2 * (5y-7) / y-3 =

    = 10y-14/y-3