Разложите на множители трехчлен:

-3x^2+18x-27

-2y^2-16y-32

+4
Ответы (1)
  1. 30 июля, 17:48
    0
    -3x^2+18x-27=-3 (х^2-6 х+9) = - 3 (х-3) ^2

    -2y^2-16y-32=-2 (у^2+8 у+16) = - 2 (у+4) ^2