1) 4 х-3 у=17 (выразить у через х)

2) 3 х+2 у=5 (выразить х через у)

+3
Ответы (1)
  1. 30 июля, 09:39
    0
    -3y=17-4x y = (17-4x) / - 3 3x=5-2y x = (5-2y) / 3