Разложите на множители x во 2 степени - 4

+5
Ответы (2)
  1. 23 ноября, 05:09
    0
    X во второй степени = x*x
  2. 23 ноября, 06:48
    0
    Х²-4=х²-2² = (х-2) (х+2)