Разложите на множители:

27-a^3

b^3+125

64-m^3

8+g^3

0,008+a^3

0,216-b^3

0,027+n^3

0,1'25-m^3

+2
Ответы (1)
  1. 13 сентября, 14:08
    0
    27-a³ = (3-a) (9+3a+a²)

    b³+125 = (b+5) (b²-5b+25)

    64-m³ = (4-m) (16+4m+m²)

    8+g³ = (2+g) (4-2g+g²)

    0,008+a³ = (0,2+a) (0,04-0,2a+a²)

    0,216-b³ = (0,6-b) (0,36+0,6b+b²)

    0,027+n³ = (0,3+n) (0,09-0,3n+n²)

    0,125-m³ = (0,5-m) (0,25+0,5m+m²)