5 Х (в квадрате) - 2 х-39=0

Найдите Дискриминант

+5
Ответы (2)
  1. 1 января, 15:48
    0
    5 х2-2 х-39=0

    Д=4+780=784=28

    х=2-28/10=-2,6

    х=2+28/10=3
  2. 1 января, 16:44
    0
    D=b^2-4ac = (-2) ^2-4*5 * (-39) = 4+780=784

    x1 = (-b) + sqrt (D) / 2a=2+28/10=3

    x2 = (-b) - sqrt (D) = 2-28/10=-2,6