Разложите на множители:

1) 100-а²

2) х²+10 х+25

3) 36y²-49

4) 16a²-24ab+9b²

+2
Ответы (2)
  1. 3 октября, 06:45
    0
    (10-а) (10+а)

    (Х+5) ^2

    (6 у-7) (6 у+7)

    (4 а-3b) ^2
  2. 3 октября, 06:55
    0
    1) 100-а² (10+а) (10-а)

    2) х²+10 х+25 = (х+5) ^2

    3) 36y²-49 = (6 у+7) (6 у-7)

    4) 16a²-24ab+9b² = (4 а-3b) ^2