Вычислите (-1) ^5 * (3^4+3^2) ^2 / (-9) ^3

+4
Ответы (1)
  1. 5 июля, 14:10
    0
    (-1) ^5 * (3^4+3^2) ^2 / (-9) ^3=-1 * (81+9) ² / (-729) = - 8100 / (-729) = 100/9=11 1/9