HTibnt cbcntve ehfdytybq

(x-1) (y-1) = 3

(x+2) (y+2) = 24

+4
Ответы (1)
  1. 8 августа, 04:01
    0
    X^2-y^2=3

    xy+2x+2y+4=24

    xy+2 (x+y) = 20