Упростите выражение:

125 х^4 у - 225 х^3 у^2+135 х^2 у^3-27 ху4

27 а^3 в-27 а^3 в^2+9 а^3 в^3-а^3 в^4

+3
Ответы (1)
  1. 10 сентября, 14:18
    0
    125 х^4 у - 225 х^3 у^2+135 х^2 у^3-27 ху^4=xy (125x ³-225x²y+135xy²-27y²) =

    =xy (5x-3y) ³

    27 а^3 в-27 а^3 в^2+9 а^3 в^3-а^3 в^4=a ³b (27-27b+9b²-b³) = a³b (3-b) ³