Разложите на множители:

36-16y^2

4x^2-81y^2

0.09t^2-121p^2

a^2b^2-16/9

+5
Ответы (1)
  1. 23 декабря, 16:12
    0
    1) 36 - 16y² = (6 - 4y) (6 + 4y)

    2) 4x² - 81y² = (2x - 9y) (2x + 9y)

    3) 0,09t² - 121p² = (0,3t - 11p) (0,3t + 11p)

    4) a²b² - 16/9 = (ab - 4/3) (ab + 4/3)