Разложите на множетели: (4x-3) ²-25

+5
Ответы (1)
  1. 28 апреля, 09:07
    0
    (4x-3) ²-25 = (4 х-3-5) (4 х-3+5) = (4 х-8) (4 х+2) = 4 (х-2) ·2 (2 х+1) = 4·2 (х-2) (2 х+1) = 8 (х-2) (2 х+1)