Решите уравнение

1/4 х в квадрате-36=0

+5
Ответы (2)
  1. 18 июля, 07:13
    +1
    (1/2 х-6) (1/2 х+6) = 0

    1/2 х-6=0⇒х=12

    1/2 х+6=0⇒1/2 х=-6⇒х=-12
  2. 18 июля, 08:33
    +1
    1/4x²-36=0

    (1/2x-6) (1/2x+6) = 0

    1/2x-6=0

    1/2x=6|:1/2

    x=12

    или

    1/2x+6=0

    1/2x=-6|:1/2

    x=-12