Х в квадрате - 5 х+6=0 помогите решить виетой

+2
Ответы (1)
  1. 29 мая, 12:15
    0
    Х²-5 х-6=0

    По теореме Виета

    {х1+х2=5

    {х1*х2=-6

    {х1=6

    {х2=-1