Вычислите 0,5-2,7/8: (1/6+1,3/4)

+4
Ответы (1)
  1. 15 мая, 16:16
    -1
    0,5 - 2 7/8 : (1/6+1 3/4) = - 1

    1) 1/6+1 3/4=2/12+1 9/12=1 11/12

    2) 2 7/8 : 1 11/12=23/8 : 23/12=23/8 * 12/23=12/8=3/2=1 1/2=1,5

    3) 0,5 - 1,5 = - 1