Разложите на множители:

12ab - 18b2;

21x7 - 7x4;

8x - 8y + ax - ay;

+2
Ответы (1)
  1. 21 апреля, 19:28
    +2
    12ab - 18b^2=6b * (2a+3b)

    21x^7 - 7x^4=7x^4 (3x^3-1) = 7x^4 * (∛3*x-1) * ((∛3*x) ²+∛3*x+1)

    8x - 8y + ax - ay=8 * (x-y) + a (x-y) = (8+a) * (x-y)