5/19 * (3 4/5 * 5 1/3 + 4 2/3 * 3,8)

+1
Ответы (1)
  1. 21 января, 21:45
    0
    5/19 * (3 4/5*5 1/3+4 2/3*3.8) = 10

    1) 3 4/5*5 1/3=19/5*16/3=304/15

    2) 4 2/3*3,8=14/3*38/10=7/3*38/5=266/15

    3) 304/15+266/15=570/15=38

    4) 5/19*38=5*2=10