Разложите на множители

А) 4t (t-3) - t+3

Б) mn-m+k-kn

B) 2x (в квадрате) y+4xy-6-3x

+4
Ответы (2)
  1. 22 апреля, 21:05
    0
    А). 4t * (t-3) - (t-3) = (t-3) * (4t-1) ; б). (mn-m) - (kn-k) = m * (n-1) - k * (n-1) = (n-1) * (m-k) ; в). (2x^2y+4xy) - (3x+6) = 2xy * (x+2) - 3 * (x+2) = (x+2) * (2xy-3). ^-это степень.
  2. 22 апреля, 21:30
    0
    4t (t - 3) - t + 3 = 4t (t - 3) - (t - 3) = (t - 3) (4t - 1)

    mn - m + k - kn = (mn - m) + (k - kn) = m (n - 1) + k (1 - n) = m (n - 1) - k (n - 1) =

    = (n - 1) (m - k)

    2x²y + 4xy - 6 - 3x = (2x²y + 4xy) - (6 + 3x) = 2xy (x + 2) - 3 (2 + x) =

    = (x + 2) (2xy - 3)