Решите уровнение

(3 у+5) - в квадрате

(3 у+5) * - 9 у (у+1) = 4

+1
Ответы (1)
  1. 30 июля, 07:32
    0
    (3 у+5) ^2-9 у (у+1) = 4

    9 у^2+30 у+25-9 у^2-9 у=4

    21 у+21=0

    21 у=-21

    у=-1