Разложите на множители: a (в квадрате) - 6ab+9b (в квадрате) m (в квадрате) + 2mn+n (в квадрате) 36-12c+c (в квадрате) (x+5) (2a+1) + (x+5) (3a-8)

+3
Ответы (1)
  1. 7 апреля, 13:10
    0
    A² - 6ab + 9b² = a² - 6ab + (3b) ² = (a - 3b) ²

    m² + 2mn + n² = (m + n) ²

    (x + 5) (2a + 1) + (x + 5) (3a - 8) = (x + 5) (2a + 1 + 3a - 8) = (x + 5) (5a - 7)