X в квадрате - 8x+15=0

+1
Ответы (2)
  1. 14 ноября, 13:19
    0
    D=64 - (4*15) = 4

    x1 = (8+2) / 2=5

    x2 = (8-2) / 2=3
  2. 14 ноября, 14:06
    0
    По теореме Виета

    х1=3

    х2=5