Упростите выражение.

1) 5√2-11√2+67√2

2) - 8√7+20√7-22√7

3) 14√3-√3-10√3

4) - 20√13+18√13-2√13

5) 4√а+5√b-7√a

6) 0.3√x+0.2√y+0.6√x

7) √a-√b+29√a-√b

8) 48√x+2√x-2√y-50√x

+5
Ответы (1)
  1. 27 февраля, 22:17
    0
    1) 5√2 - 11√2 + 67√2 = (5 - 11 + 67) √2 = 63√2.

    2) - 8√7+20√7-22√7 = (-8 + 20 - 22) √7 = - 10√7.

    3) 14√3-√3-10√3 = (14 - 1 - 10) √3 = 3√3.

    4) - 20√13+18√13-2√13 = (- 20 + 18 - 2) √13 = - 4√13.

    5) 4√а+5√b-7√a = (4 - 7) √a + 5√b = - 3√a + 5√b.

    6) 0.3√x+0.2√y+0.6√x = (0,3 + 0,6) √x + 0.2√y = 0,9√x + 0,2√y

    7) √a - √b + 29√a - √b = (1 + 29) √a - (1 + 1) √b = 30√a - 2√b.

    8) 48√x+2√x-2√y-50√x = (48 + 2 - 50) √x - 2√y = 0·√x - 2√y = 0 - 2√y = - 2√y.