Упростите выражение

(p+4) (p-11) + (p+6) в квадрате

+5
Ответы (2)
  1. 2 мая, 14:57
    0
    =p (2) - 11p+4p-44 + (p+6) (2) = p (2) - 7p-44+p (2) + 36=2p (2) - 7p-8

    (2) - это степень
  2. 2 мая, 16:34
    0
    (p+4) (p-11) + (p+6) ² = p²+4p-11p-44+p²+12p+36 = 2p²+5p-8