Разложите на множители:

а) 3 с² - cy;

b) 16c² - 49;

c) 5x-5y-c (x-y)

+3
Ответы (2)
  1. 21 января, 12:48
    0
    a) 3c^2-cy=c (3c-y)

    b) 16c^2-49 = (4c-7) (4c+7)

    c) 5x-5y-c (x-y) = 5x-5y-cx+cy=5x-cx+cy-5y=x (5-c) + y (c-5) = x (5-c) - y (5-c) = (5-c) (x-y)
  2. 21 января, 13:53
    0
    А) c (3c-y)

    b) (4c-7) (4c+7)

    c) 5 (x-y) - c (x-y) = (5-c) (x-y)