Разложить на множители

X (в квадрате) + x-6

2x (в квадрате) - x-3

+4
Ответы (1)
  1. 19 сентября, 18:26
    0
    X² + x - 6 = (x + 3) (x - 2)

    2x² - x - 3 = 2 (x + 1) (x - 1,5) = (x + 1) (2x - 3)