Разложите на множители кв. трехчлен, 2x2 квадрат-5x+3

+5
Ответы (1)
  1. 24 января, 17:13
    0
    2x² - 5x + 3 = 2 (x-3/2) (x-1) = (2x-3) (x-1)

    2x² - 5x + 3 = 0

    D = 25 - 24 = 1

    x₁ = (5-1) / 4 = 4/4=1,

    x₂ = (5+1) / 4 = 6/4 = 3/2