Разложить на множители: 6x^2-5x-6

+1
Ответы (1)
  1. 17 сентября, 04:48
    0
    6 х^2-5 х-6=0

    Д=25-4•6• (-6) = 25+144=169>0

    х1 = (5+13) / 12=18/12=3/2

    х2 = (5-13) / 12 = - 8/12 = - 2/3

    6 х^2-5 х-6=6 (х-3/2) (х+2/3)